Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Soccerway
Soccerway
Fixtures
Competitions
Clubes Nacionais
Premier League
Serie A TIM
La Liga
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Super Liga Turca
Liga NOS
Championship
Brasileirão Série A
Ver tudo
Clubes Internacionais
Europa
Champions League
Europa League
Super Cup
Ásia
Champions League
Copa AFC
América do Sul
Copa Libertadores da América
Copa Bridgestone Sul-Americana
Ver tudo
National
Copa do Mundo
Jogos Olímpicos
Eurocopa
Copa América
Gold Cup
Copa da Ásia
Copa das Nações Africanas
Copa das Confederações
Copa do Mundo sub-20
Euro U21 Champ
Ver tudo
Youth
National
Copa do Mundo sub-20
Copa do Mundo sub-17
Campeonato UEFA Sub21
UEFA U19 Championship
Sul-Americano Sub20
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Ver tudo
Teams
Club teams
Barcelona
Real Madrid
Manchester United
Arsenal
Liverpool
Ver tudo
Internazionale
Milan
Bayern Munique
Porto
Boca Juniors
Nacional
Espanha
Holanda
Alemanha
Inglaterra
Brasil
Ver tudo
Argentina
Itália
Portugal
França
Rússia
Saiba mais
FIFA Rankings
Comparação das equipes
Jogadores
Points
Competitions
Clubes Nacionais
Premier League
Serie A TIM
La Liga
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Super Liga Turca
Liga NOS
Championship
Brasileirão Série A
Ver tudo
Clubes Internacionais
Europa
Champions League
Europa League
Super Cup
Ásia
Champions League
Copa AFC
América do Sul
Copa Libertadores da América
Copa Bridgestone Sul-Americana
Ver tudo
National
Copa do Mundo
Jogos Olímpicos
Eurocopa
Copa América
Gold Cup
Copa da Ásia
Copa das Nações Africanas
Copa das Confederações
Copa do Mundo sub-20
Euro U21 Champ
Ver tudo
Youth
National
Copa do Mundo sub-20
Copa do Mundo sub-17
Campeonato UEFA Sub21
UEFA U19 Championship
Sul-Americano Sub20
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Ver tudo
Teams
Jogadores
Points
BR Competitions
Brasileirão Série A
Série B
Série C
Série D
Copa do Brasil
Supercopa do Brasil
Campeonato Paulista
Campeonato Carioca
Campeonato Gaúcho
Campeonato Mineiro
Campeonato Paranaense
Campeonato Catarinense
Campeonato Cearense
Campeonato Goiano
Campeonato Baiano
Campeonato Pernambucano
Sergipano
Campeonato Acreano
Campeonato Alagoano
Alagoano Play-offs
Campeonato Amapaense
Campeonato Amazonense
Campeonato Brasiliense
Campeonato Capixaba
Campeonato Maranhense
Campeonato Matogrossense
Campeonato Paraense
Campeonato Paraibano
Piauiense
Potiguar
Rondoniense
Roraimense
Sul-Matogrossense
Tocantinense
Paulista Série A2
Carioca Série A2
Gaúcho - Divisão de Acesso
Mineiro Módulo II
Baiano 2ª Divisão
Catarinense Série B
Cearense Série B
Goiano 2ª Divisão
Paraense 2ª Divisão
Paraibano 2.ª Divisão
Paranaense 2ª Divisão
Maranhense 2
Pernambucano Série A2
Alagoano Segunda Divisão
Potiguar 2ª Divisão
Sergipano Série A2
Amazonense Segunda Divisão
Matogrossense 2
Paulista A3
Carioca Série A2
Gaúcho Série B
Mineiro Segunda Divisão
Paranaense 2ª Divisão
Catarinense Série C
Pernambucano 3
Cearense Série C
Paraense B2
Goiano 3
Paulista A4
Paulista Série B
Carioca Série B2
Carioca C
Copa Paulista
Copa Gaúcha
Recopa Gaúcha
Copa Rio
Copa do Nordeste
Copa Espírito Santo
Copa Fares Lopes
Copa Governador
Copa FMF
Copa Santa Catarina
Recopa Catarinense
Copa Alagoas
Copa Grão Pará
Copa Verde
Brasileiro de Aspirantes
Taça FPF Sub 23
Copa do Brasil sub-20
Campeonato Brasileiro sub-20
Paulista sub-20
Carioca Sub 20
Torneio Otavio Pinto Guimarães Sub 20
Copa Rio U20
Mineiro Sub 20
Catarinense Sub 20
Pernambucano Sub 20
Gaúcho - Estadual Junior Sub 20
Paraense Sub 20
Baiano Sub 20
Sergipano Sub 20
Potiguar Sub 20
Alagoano Sub 20
Cearense U20
Copa São Paulo de Futebol Júnior
Brasiliense Sub 20
Amazonense Sub 20
Supercopa Sub 20
Copa do Nordeste Sub 20
Copa Gaúcho Sub 19
Goiano Sub 20
Copa SC U21
Copa SC Sub 20
Paraibano Sub 20
Paraibano Sub 19
Paranaense Sub 19
Paranaense Sub 20
Copa Sul Sub 19
Copa do Brasil sub-17
Campeonato Brasileiro sub-17
Brasileirão feminino
Brasileiro Feminino A2
Brasileiro Feminino A3
Paulista feminino
Carioca feminino
Catarinense Feminino
Cearense Feminino
Brasiliense Feminino
Gaúcho Femenino
Baiano Feminino
Paranaense Femenino
Pernambucano Femenino
Mineiro Femenino
Alagoano Feminino
Sergipano Femenino
Paraibano Femenino
Potiguar Femenino
Sergipano Femenino
Amazonense
Copa do Brasil feminina
Supercopa Feminino
Copa Paulista Femenino
Copa Rio Women
Brasileiro Women U20
Primeira Liga
Clubes Nacionais
Afeganistão
África do Sul
Albânia
Alemanha
Andorra
Angola
Antigua e Barbuda
Arábia Saudita
Argélia
Argentina
ARJ Macedônia
Armênia
Aruba
Austrália
Áustria
Azerbaijão
Bahrein
Bangladesh
Barbados
Bélgica
Belize
Benim
Bermudas
Bielorrússia
Bolívia
Bósnia-Herzegovina
Botsuana
Brasil
Brunei Darussalam
Bulgária
Burkina Fasso
Burundi
Butão
Camarões
Camboja
Canadá
Catar
Cazaquistão
Chade
Chile
China
Chipre
Cingapura
Colômbia
Congo
Coreia do Sul
Costa do Marfim
Costa Rica
Croácia
Cuba
Curaçao
Dinamarca
Djibuti
Egito
El Salvador
Emirados Árabes Unidos
Equador
Escócia
Eslováquia
Eslovênia
Espanha
Estados Unidos
Estônia
Etiópia
Fiji
Filipinas
Finlândia
França
Gabão
Gâmbia
Gana
Geórgia
Gibraltar
Granada
Grécia
Guadalupe
Guam
Guame
Guatemala
Guiana Francesa
Guiné
Haiti
Holanda
Honduras
Hong Kong
Hungria
Iêmen
Ilhas Cayman
Ilhas Cook
Ilhas de Cabo Verde
Ilhas Faroe
Ilhas Maurício
Ilhas Salomão
Ilhas Turcas e Caicos
Ilhas Virgens Britânicas
Índia
Indonésia
Inglaterra
Irã
Iraque
Irlanda
Irlanda do Norte
Islândia
Israel
Itália
Jamaica
Japão
Jordânia
Kosovo
Kuwait
Laos
Lesoto
Letônia
Líbano
Libéria
Líbia
Liechtenstein
Lituânia
Luxemburgo
Macau
Madagascar
Malásia
Malauí
Maldivas
Mali
Malta
Marrocos
Martinica
Mauritânia
México
Mianmá
Moçambique
Moldova
Mongólia
Montenegro
Nepal
Nicarágua
Níger
Nigéria
Noruega
Nova Caledônia
Nova Zelândia
Omã
País de Gales
Palestina
Panamá
Papua-Nova Guiné
Paquistão
Paraguai
Peru
Polônia
Porto rico
Portugal
Quênia
Quirguistão
República Democrática do Congo
República Dominicana
República Tcheca
Reunião
Romênia
Ruanda
Rússia
Samoa
San Marino
São Cristóvão e Névis
São Tomé e Príncipe
Senegal
Serra Leoa
Sérvia
Sérvia e Montenegro
Síria
Somália
Sri Lanka
Suazilândia
Sudão
Suécia
Suíça
Suriname
Tailândia
Taipé
Taiti
Tajiquistão
Tanzânia
Togo
Trindade e Tobago
Tunísia
Turcomenistão
Turquia
Ucrânia
Uganda
Uruguai
Usbequistão
Venezuela
Vietnã
Zâmbia
Zimbábue
Clubes Internacionais
Liga dos Campeões da África
Copa das Confederações Africanas
Super Copa de Clubes Campeões Africanos
African Football League
CAF Women's Champions League
CECAFA Club Cup
SportPesa Super Cup
Copa dos Campeões da CONCACAF
Leagues Cup
Leagues Cup 2019-2022
Concacaf Central American Cup
Copa dos Campeões dos Clubes Caribenhos
Concacaf Caribbean Club Shield
Concacaf League Play-off
Campeones Cup
Concacaf W Champions Cup
NWSL x Liga MXF Summer Cup
Concacaf League
Cup Winners Cup
Giants Cup
Super Liga
UNCAF Torneo Interclubes
Copa Libertadores da América
Copa Bridgestone Sul-Americana
Recopa Sul-Americana
Copa Libertadores sub-20
Copa Libertadores feminina
Cuadrangular Internacional - Copa 45 Anos
Cuadrangular Vina del Mar
Liga dos Campeões da Ásia
Copa AFC
GCC Champions League
UAE-Qatar Super Shield
Qatar-UAE Super Cup
AFC Women's Club Championship
Suramadu Super Cup
Presidents Club Asiática
Liga dos Campeões da UEFA
Liga Europa
UEFA Europa Conference League
Super Copa da UEFA
Algarve Football Cup
Premier League International Cup
UEFA Youth League
Copa da UEFA Feminina
Baltic Women's League
United by Women's Football
CEE Cup
Trofeo Angelo Dossena
FNL Cup
Copa UEFA Intertoto
The NextGen Series
Copa Irlandesa Setanta
Liga do Báltico
Baltic Champions Cup
Livonia Cup
Livonian Winter League
Royal League Escandinava
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
Mundial de Clubes FIFA
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Amistosos de clubes
Hybrid Friendlies
Liga dos Campeões Árabes
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Copa Intercontinental
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
A-Leagues All Stars Men
A-Leagues All Stars Women
Campeonato Pan-Pacífico
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
J.League Cup / Copa Sudamericana Championship
The Atlantic Cup
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Olympics Intercontinental Play-offs Women
Lunar New Year Cup
Copa Mitad del Mundo
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Alkass International Cup
Copa Ibérica
Copa RS U20
Women's International Champions Cup
Youth Club Friendlies
Campeonato de Clubes da Oceania
Nacional
Copa das Nações Africanas
Africa Cup of Nations Qualification
Eliminatórias para a Copa do Mundo - África
Copa das Nações Africanas
African Nations Championship Qualification
WAFU Cup of Nations
African Games
CAF U23 Cup of Nations
Africa U23 Cup of Nations Qualification
Africa U20 Cup of Nations
Africa U20 Cup of Nations Qualification
CAF U17 Cup of Nations
Africa U17 Cup of Nations Qualification
CAF Women's Africa Cup of Nations
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Senior Challenge Cup
CECAFA U20 Championship
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Cup
COSAFA U20 Championship
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
Nile Basin Tournament
Copa Ouro CONCACAF
Concacaf Gold Cup Qualification
Eliminatórias para a Copa do Mundo - CONCACAF
Concacaf Nations League
Concacaf Nations League Qualification
UNCAF
Caribbean Cup
Caribbean Cup Qualification
Concacaf Confederations Cup Play-off
Olympic Qualifying Concacaf
CA Games
CONCACAF Sub20
Concacaf U20 Qualification
Concacaf U17
Concacaf U17 Qualification
Concacaf Women's World Cup Qualifiers
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Concacaf Women's U20
Concacaf Women's U20 Qualification
Concacaf Women's U17
Concacaf Women's U17 Qualification
Concacaf Nations Cup
Concacaf Women’s Olympic Qualifying
Copa America Qualification
Pre-Concacaf Championships
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Copa América
Eliminatórias para a Copa do Mundo - América do Sul
Pré-Olímpico CONMEBOL
Sul-Americano Sub20
CONMEBOL U17
South American Youth Games
Copa América Feminina
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Copa da Ásia
Asian Cup Qualification
Eliminatórias para a Copa do Mundo - Ásia
Jogos Asiáticos
Torneio ASEAN (Copa AFF Suzuki)
AFF Championship Qualification
SAFF Championship
WAFF Championship
CAFA Nations Cup
EAFF E-1 Football Championship
EAFF Football Championship Qualification
AFC Solidarity Cup
Copa do Golfo
AFC U23 Asian Cup
AFC U23 Asian Cup Qualification
WAFF Championship U23
Gulf Olympic Teams Cup
Southeast Asian Games
AFC U22 Championship
AFF U23 Championship
AFC U20 Asian Cup
Hassanal Bolkiah Trophy
AFC U20 Asian Cup Qualification
AFC U19 Championship
AFC U19 Championship Qualification
AFF U19 Championship
SAFF U20 Championship
SAFF U19 Championship
AFC U17 Asian Cup
Gulf Cup U17
AFC U17 Asian Cup Qualification
AFC U16 Championship
AFC U16 Championship Qualification
AFF U16 Championship
AFC Women's Asian Cup
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Women's Asian Games
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
EAFF Football Championship Women Qualification
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
M-150 Cup U23
Merlion Cup U22
Airmarine Cup
East Asian Games
Vietnamese International U21 Championship
Women's East Asian Games
Copa Challenge AFC
Nehru Cup
Eurocopa
Eliminatórias para a Eurocopa
Eliminatórias para a Copa do Mundo - Europa
UEFA Nations League
Baltic Cup
Campeonato UEFA Sub21
UEFA U21 Championship Qualification
UEFA U19 Championship
UEFA U19 Championship Qualification
UEFA U17 Championship
UEFA U17 Championship Qualification
U20 Elite League
Lobanovsky Memorial U21
Campeonato UEFA Feminino
UEFA Women's Championship Qualification
Eliminatórias para a Copa do Mundo Feminina - Europa
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA U19 Championship Women
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA U17 Championship Women
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Latvian Federation Cup
Torneio Internacional Algarve U17
Centenary Shield U18 Schoolboys
Nations Cup
Copa do Mundo
Copa das Confederações
Jogos Olímpicos
Play-Off Intercontinental Classificatório para a Copa do Mundo
Olympics Intercontinental Play-offs
Amistosos de seleções
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Copa Kirin
China Cup
Arnold Clark Cup
Intercontinental Cup
King's Cup
Copa do Mundo sub-20
Copa do Mundo sub-17
Amistosos de seleções sub-23
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Torneio de Toulon
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Pan American Games
Islamic Solidarity Games
CAC Games
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
Copa do Mundo feminina
Jogos Olímpicos Feminino
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Amistosos femininos de seleções
Copa Algarve de Futebol Feminino
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Copa do Mundo feminina sub-20
FIFA U17 Women's World Cup
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Bangabandhu Gold Cup
Yongchuan Tournament
OFC Nations Cup
Eliminatórias para a Copa do Mundo - Oceania
Pacific Games
Olympic Qualifying Oceania
OFC U20 Championship
OFC U19 Championship
OFC U19 Championship Qualification
OFC U16 Championship
OFC U16 Championship Qualification
Eliminatórias para a Copa do Mundo Feminina - Oceania
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
OFC U17 Championship
Argentino B
Resumo
Partidas
Jogadores
Locais
Arquivo
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2020
2019
2017
2016/2017
2016
2015
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
>
Play-offs da classificação final - Finais
5ª rodada
4ª rodada
Fase 3
Fase 2
1st Phase - Centro
1st Phase - Cuyo
1st Phase - Litoral Norte
1st Phase - Litoral Sur
1st Phase - Norte
1st Phase - Pampeana Norte
1st Phase - Pampeana Sur
1st Phase - Patagónica
Argentina
Argentino B
2022/2023
1st Phase - Centro
1st Phase - Cuyo
1st Phase - Litoral Norte
1st Phase - Litoral Sur
1st Phase - Norte
1st Phase - Pampeana Norte
1st Phase - Pampeana Sur
1st Phase - Patagónica
Fase 2
Fase 3
4ª rodada
5ª rodada
Finais
Superliga Argentina
Primera B Nacional
Argentino A
Primera B Metropolitana
Argentino B
Primera C Metropolitana
Primera D Metropolitana
Torneo Promocional Amateur
Copa Argentina
Super Copa
Super Copa International
Trofeo de Campeones
Copa Santa Fe
Play-offs 1/2
Play-offs 2/3
Play-offs 3/4
Play-offs 4/5
Torneo Proyección
Primera A
Copa Libertadores Play-off
Copa Bicentenario
Copa de la Superliga
Copa de la Superliga Reserves
Amistosos de clubes
Partidas
Por semana de jogo
Por data
Day
Home team
Score/Time
Away team
sábado
26/11/2022
FT
Villa San Antonio
0 - 1
AH Zapla
domingo
04/12/2022
FT
AH Zapla
1 - 1
Villa San Antonio
Conj
Villa San Antonio
1 - 2
AH Zapla
domingo
27/11/2022
FT
Rivadavia Lincoln
2 - 1
Viamonte Los Toldos
segunda
05/12/2022
FT
Viamonte Los Toldos
1 - 1
Rivadavia Lincoln
Conj
Rivadavia Lincoln
3 - 2
Viamonte Los Toldos
domingo
27/11/2022
FT
Camioneros Rio Grande
1 - 4
Boxing Club
domingo
04/12/2022
FT
Boxing Club
2 - 0
Camioneros Rio Grande
Conj
Boxing Club
6 - 1
Camioneros Rio Grande
domingo
27/11/2022
FT
San Bernardo
1 - 1
Atlético San Pedro
sábado
03/12/2022
FT
Atlético San Pedro
2 - 1
San Bernardo
Conj
San Bernardo
2 - 3
Atlético San Pedro
domingo
27/11/2022
FT
El Porvenir Mendoza
0 - 0
Gutiérrez
domingo
04/12/2022
FT
Gutiérrez
1 - 0
El Porvenir Mendoza
Conj
El Porvenir Mendoza
0 - 1
Gutiérrez
domingo
27/11/2022
FT
Huracán Comodoro
6 - 0
Atlético San Julián
domingo
04/12/2022
FT
Atlético San Julián
0 - 5
Huracán Comodoro
Conj
Atlético San Julián
0 - 11
Huracán Comodoro
domingo
27/11/2022
FT
Unión Calilegua
0 - 1
Camioneros Argentinos
domingo
04/12/2022
FT
Camioneros Argentinos
4 - 1
Unión Calilegua
Conj
Camioneros Argentinos
5 - 1
Unión Calilegua
domingo
27/11/2022
FT
Ciudad de Nieva
0 - 4
La Merced Salta
domingo
04/12/2022
FT
La Merced Salta
3 - 0
Ciudad de Nieva
Conj
La Merced Salta
7 - 0
Ciudad de Nieva
domingo
27/11/2022
FT
Santa María de Oro
3 - 1
Deportivo Achirense
domingo
04/12/2022
FT
Deportivo Achirense
2 - 1
Santa María de Oro
Conj
Santa María de Oro
4 - 3
Deportivo Achirense
domingo
27/11/2022
FT
Gimnasia SF
0 - 1
Belgrano Paraná
domingo
04/12/2022
FT
Belgrano Paraná
1 - 0
Gimnasia SF
Conj
Gimnasia SF
0 - 2
Belgrano Paraná
domingo
27/11/2022
FT
Nacional Puerto Piray
1 - 3
La Picada
domingo
04/12/2022
FT
La Picada
0 - 1
Nacional Puerto Piray
Conj
Nacional Puerto Piray
2 - 3
La Picada
domingo
27/11/2022
FT
San Lorenzo Ullum
4 - 3
Sportivo Villa Quebrada
domingo
04/12/2022
FT
Sportivo Villa Quebrada
0 - 1
San Lorenzo Ullum
Conj
San Lorenzo Ullum
5 - 3
Sportivo Villa Quebrada
domingo
27/11/2022
FT
América San Martín
1 - 2
Villa Alvear
domingo
04/12/2022
FT
Villa Alvear
0 - 1
América San Martín
Conj
América San Martín
2 - 2
Villa Alvear
domingo
27/11/2022
FT
Ferroviario Corrientes
4 - 4
Defensores Vilelas
domingo
04/12/2022
FT
Defensores Vilelas
0 - 0
Ferroviario Corrientes
Conj
Ferroviario Corrientes
4 - 4
Defensores Vilelas
domingo
27/11/2022
FT
Huracán Goya
3 - 0
Deportivo Madariaga
domingo
04/12/2022
FT
Deportivo Madariaga
0 - 3
Huracán Goya
Conj
Huracán Goya
6 - 0
Deportivo Madariaga
domingo
27/11/2022
FT
Juventud Clorinda
1 - 4
Sol de América
domingo
04/12/2022
FT
Sol de América
3 - 1
Juventud Clorinda
Conj
Sol de América
7 - 2
Juventud Clorinda
domingo
27/11/2022
FT
Resistencia Central
2 - 1
Chacra 8
domingo
04/12/2022
FT
Chacra 8
3 - 4
Resistencia Central
Conj
Chacra 8
4 - 6
Resistencia Central
domingo
27/11/2022
FT
Deportivo Rincón
1 - 1
Deportivo Roca
domingo
04/12/2022
FT
Deportivo Roca
0 - 2
Deportivo Rincón
Conj
Deportivo Roca
1 - 3
Deportivo Rincón
domingo
27/11/2022
FT
Independiente Neuquén
1 - 2
Argentinos del Norte RN
domingo
04/12/2022
FT
Argentinos del Norte RN
0 - 2
Independiente Neuquén
Conj
Argentinos del Norte RN
2 - 3
Independiente Neuquén
domingo
27/11/2022
FT
SAT Moreno
0 - 1
Huracán Chivilcoy
domingo
04/12/2022
FT
Huracán Chivilcoy
2 - 1
SAT Moreno
Conj
SAT Moreno
1 - 3
Huracán Chivilcoy
domingo
27/11/2022
FT
Las Mandarinas
1 - 1
Unidos Olmos
domingo
04/12/2022
FT
Unidos Olmos
3 - 2
Las Mandarinas
Conj
Las Mandarinas
3 - 4
Unidos Olmos
domingo
27/11/2022
FT
Sportivo Baradero
2 - 0
Regatas
domingo
04/12/2022
FT
Regatas
2 - 1
Sportivo Baradero
Conj
Sportivo Baradero
3 - 2
Regatas
domingo
27/11/2022
FT
EFI Juniors
2 - 2
San Martín Mendoza
domingo
04/12/2022
FT
San Martín Mendoza
2 - 0
EFI Juniors
Conj
EFI Juniors
2 - 4
San Martín Mendoza
domingo
27/11/2022
FT
Villa Elena Machagai
2 - 3
Alianza Campo Largo
domingo
04/12/2022
FT
Alianza Campo Largo
2 - 1
Villa Elena Machagai
Conj
Villa Elena Machagai
3 - 5
Alianza Campo Largo
domingo
27/11/2022
FT
Graneros
1 - 1
Atlético General Güemes
domingo
04/12/2022
FT
Atlético General Güemes
1 - 1
Graneros
Conj
Atlético General Güemes
2 - 2
Graneros
domingo
27/11/2022
FT
Coronel Aguirre
3 - 1
Ferrocarril del Estado
domingo
04/12/2022
FT
Ferrocarril del Estado
1 - 1
Coronel Aguirre
Conj
Coronel Aguirre
4 - 2
Ferrocarril del Estado
domingo
27/11/2022
FT
Juventud Alianza
0 - 1
San Miguel San Juan
domingo
04/12/2022
FT
San Miguel San Juan
1 - 1
Juventud Alianza
Conj
Juventud Alianza
1 - 2
San Miguel San Juan
domingo
27/11/2022
FT
Defensores Ribera
0 - 0
Deportivo Patagones
segunda
05/12/2022
FT
Deportivo Patagones
3 - 1
Defensores Ribera
Conj
Deportivo Patagones
3 - 1
Defensores Ribera
domingo
27/11/2022
FT
Atlético Mar del Plata
4 - 1
Ferro Carril Sud
segunda
05/12/2022
FT
Ferro Carril Sud
2 - 0
Atlético Mar del Plata
Conj
Ferro Carril Sud
3 - 4
Atlético Mar del Plata
domingo
27/11/2022
FT
Estudiantes SdE
1 - 0
Andino La Rioja
segunda
05/12/2022
FT
Andino La Rioja
1 - 0
Estudiantes SdE
Conj
Estudiantes SdE
1 - 1
Andino La Rioja
domingo
27/11/2022
FT
Unión San Luis
0 - 0
Jorge Newbery VM
segunda
05/12/2022
FT
Jorge Newbery VM
3 - 1
Unión San Luis
Conj
Unión San Luis
1 - 3
Jorge Newbery VM
domingo
27/11/2022
FT
Bella Vista
0 - 0
CAI San Cayetano
segunda
05/12/2022
FT
CAI San Cayetano
3 - 1
Bella Vista
Conj
CAI San Cayetano
3 - 1
Bella Vista
domingo
27/11/2022
FT
Colón Chivilcoy
0 - 0
Defensores de Salto
terça
06/12/2022
FT
Defensores de Salto
3 - 3
Colón Chivilcoy
Conj
Colón Chivilcoy
3 - 3
Defensores de Salto
domingo
27/11/2022
FT
Peñaflor Don Bosco
2 - 3
Unión Villa Krause
sábado
10/12/2022
FT
Unión Villa Krause
2 - 0
Peñaflor Don Bosco
Conj
Peñaflor Don Bosco
2 - 5
Unión Villa Krause
domingo
27/11/2022
FT
Huracán de Embarcación
1 - 2
Talleres de Perico
domingo
04/12/2022
FT
Talleres de Perico
2 - 0
Huracán de Embarcación
Conj
Talleres de Perico
4 - 1
Huracán de Embarcación
domingo
27/11/2022
FT
La Mona 44
1 - 0
Belgrano General Mosconi
domingo
04/12/2022
FT
Belgrano General Mosconi
1 - 1
La Mona 44
Conj
Belgrano General Mosconi
1 - 2
La Mona 44
domingo
27/11/2022
FT
Argentino Gen. Alvear
1 - 0
Huracán San Rafael
domingo
04/12/2022
FT
Huracán San Rafael
3 - 0
Argentino Gen. Alvear
Conj
Argentino Gen. Alvear
1 - 3
Huracán San Rafael
domingo
27/11/2022
FT
Argentino Mendoza
2 - 0
Sportivo Pedal
domingo
04/12/2022
FT
Sportivo Pedal
3 - 0
Argentino Mendoza
Conj
Argentino Mendoza
2 - 3
Sportivo Pedal
domingo
27/11/2022
FT
San Martín El Bañado
0 - 1
Sarmiento de La Banda
domingo
04/12/2022
FT
Sarmiento de La Banda
2 - 1
San Martín El Bañado
Conj
San Martín El Bañado
1 - 3
Sarmiento de La Banda
domingo
27/11/2022
FT
Unión Santiago
3 - 1
Atlético Policial
domingo
04/12/2022
FT
Atlético Policial
2 - 3
Unión Santiago
Conj
Unión Santiago
6 - 3
Atlético Policial
domingo
27/11/2022
FT
Michel
2 - 2
Sportivo Guzmán
domingo
04/12/2022
FT
Sportivo Guzmán
0 - 2
Michel
Conj
Sportivo Guzmán
2 - 4
Michel
domingo
27/11/2022
FT
Juventud Agraria
3 - 4
La Amistad Cipolletti
domingo
04/12/2022
FT
La Amistad Cipolletti
3 - 1
Juventud Agraria
Conj
La Amistad Cipolletti
7 - 4
Juventud Agraria
domingo
27/11/2022
FT
San Lorenzo P. Deseado
2 - 5
Germinal de Rawson
domingo
04/12/2022
FT
Germinal de Rawson
6 - 0
San Lorenzo P. Deseado
Conj
Germinal de Rawson
11 - 2
San Lorenzo P. Deseado
domingo
27/11/2022
FT
Cruz del Sur
1 - 1
Centenario
domingo
04/12/2022
FT
Centenario
4 - 0
Cruz del Sur
Conj
Centenario
5 - 1
Cruz del Sur
domingo
27/11/2022
FT
Deportivo Colón
0 - 0
General Paz Juniors
domingo
04/12/2022
FT
General Paz Juniors
1 - 1
Deportivo Colón
Conj
Deportivo Colón
1 - 1
General Paz Juniors
domingo
27/11/2022
FT
Arg. Quilmes Rafaela
0 - 1
Atlético San Jorge
domingo
04/12/2022
FT
Atlético San Jorge
1 - 2
Arg. Quilmes Rafaela
Conj
Arg. Quilmes Rafaela
2 - 2
Atlético San Jorge
domingo
27/11/2022
FT
Barrio Argentino
2 - 1
Vélez San Ramón
domingo
04/12/2022
FT
Vélez San Ramón
4 - 0
Barrio Argentino
Conj
Barrio Argentino
2 - 5
Vélez San Ramón
domingo
27/11/2022
FT
Arsenal Viale
0 - 0
Ben Hur Rafaela
domingo
04/12/2022
FT
Ben Hur Rafaela
2 - 0
Arsenal Viale
Conj
Arsenal Viale
0 - 2
Ben Hur Rafaela
domingo
27/11/2022
FT
Ferrocarril Roca
0 - 0
Racing Olavarría
domingo
04/12/2022
FT
Racing Olavarría
3 - 0
Ferrocarril Roca
Conj
Racing Olavarría
3 - 0
Ferrocarril Roca
domingo
27/11/2022
FT
San Lorenzo Alem
6 - 0
San Antonio Belén
domingo
04/12/2022
FT
San Antonio Belén
0 - 1
San Lorenzo Alem
Conj
San Lorenzo Alem
7 - 0
San Antonio Belén
domingo
27/11/2022
FT
Atenas
3 - 0
Alumni Villa María
segunda
05/12/2022
FT
Alumni Villa María
4 - 1
Atenas
Conj
Atenas
4 - 4
Alumni Villa María
domingo
27/11/2022
FT
Embajadores Olavarría
0 - 2
Kimberley Mar del Plata
domingo
04/12/2022
FT
Kimberley Mar del Plata
0 - 1
Embajadores Olavarría
Conj
Kimberley Mar del Plata
2 - 1
Embajadores Olavarría
domingo
27/11/2022
FT
9 de Julio Rafaela
0 - 0
Náutico El Quillá
domingo
04/12/2022
FT
Náutico El Quillá
1 - 2
9 de Julio Rafaela
Conj
9 de Julio Rafaela
2 - 1
Náutico El Quillá
domingo
27/11/2022
FT
La Emilia
4 - 0
Defensores Esperanza
domingo
04/12/2022
FT
Defensores Esperanza
1 - 0
La Emilia
Conj
La Emilia
4 - 1
Defensores Esperanza
domingo
27/11/2022
FT
Racing Castex
3 - 1
Deportivo Mac Allister
domingo
04/12/2022
FT
Deportivo Mac Allister
1 - 2
Racing Castex
Conj
Deportivo Mac Allister
2 - 5
Racing Castex
domingo
27/11/2022
FT
All Boys Santa Rosa
0 - 2
Alvear
segunda
05/12/2022
FT
Alvear
1 - 2
All Boys Santa Rosa
Conj
Alvear
3 - 2
All Boys Santa Rosa
domingo
27/11/2022
FT
Atlético Uruguay
3 - 1
San Lorenzo Villa Adela
domingo
04/12/2022
FT
San Lorenzo Villa Adela
4 - 2
Atlético Uruguay
Conj
Atlético Uruguay
5 - 5
San Lorenzo Villa Adela
domingo
27/11/2022
FT
Sarmiento Leones
3 - 0
Deportivo Municipal AM
segunda
05/12/2022
FT
Deportivo Municipal AM
1 - 0
Sarmiento Leones
Conj
Sarmiento Leones
3 - 1
Deportivo Municipal AM
segunda
28/11/2022
FT
Balonpié Bolívar
4 - 2
Estudiantes Olavarría
sábado
03/12/2022
FT
Estudiantes Olavarría
3 - 1
Balonpié Bolívar
Conj
Estudiantes Olavarría
5 - 5
Balonpié Bolívar
segunda
28/11/2022
FT
El Linqueño
1 - 0
Sportivo Barracas Colón
segunda
05/12/2022
FT
Sportivo Barracas Colón
0 - 1
El Linqueño
Conj
El Linqueño
2 - 0
Sportivo Barracas Colón
segunda
28/11/2022
FT
Victoria Curuzú Cuatiá
0 - 2
Guaraní A. Franco
domingo
04/12/2022
FT
Guaraní A. Franco
0 - 1
Victoria Curuzú Cuatiá
Conj
Guaraní A. Franco
2 - 1
Victoria Curuzú Cuatiá
segunda
28/11/2022
FT
Juventud Pergamino
0 - 0
Villa Belgrano Junín
domingo
04/12/2022
FT
Villa Belgrano Junín
3 - 3
Juventud Pergamino
Conj
Juventud Pergamino
3 - 3
Villa Belgrano Junín
segunda
28/11/2022
FT
Huracan 3 Arroyos
1 - 0
Huracán Ingeniero White
domingo
04/12/2022
FT
Huracán Ingeniero White
0 - 1
Huracan 3 Arroyos
Conj
Huracán Ingeniero White
0 - 2
Huracan 3 Arroyos
terça
29/11/2022
FT
Sportivo Rivadavia VT
1 - 2
Atlético Carcarañá
domingo
04/12/2022
FT
Atlético Carcarañá
5 - 1
Sportivo Rivadavia VT
Conj
Sportivo Rivadavia VT
2 - 7
Atlético Carcarañá
Tabelas
ENG
FRA
GER
ITA
SPA
#
Equipe
PJ
D
P
1
Manchester City
32
+44
73
2
Arsenal
32
+49
71
3
Liverpool
32
+41
71
4
Aston Villa
33
+19
63
5
Tottenham
32
+16
60
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.